- Перегляди: 8
З метою збереження життя та здоров'я населення, запобігання аварійним вимкненням ЛЕП, забезпечення безперебійного електропостачання споживачів області та інших регіонів України, нагадуємо про необхідність дотримання вимог Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» (далі - Закон), Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1455 (далі - Правила) та розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 21.01.2025 № 53 «Про забезпечення належних умов експлуатації електричних мереж в області».
- Перегляди: 15
Територією Волинської області проходять магістральні лінії електропередачі класів напруги 200 кВ, 330 кВ, 750 кВ (далі – ЛЕП), якім входять до єдиної енергетичної системи України, і забезпечують передачу електричної енергії від генеруючих електростанцій до споживачів області та за її межі.
У відповідності до статті 22 Закону України від 09.07.2010 № 2480-VI «Про землі енергетики та правових режимів спеціальних зон енергетичних об’єктів» (далі - Закон), для забезпечення нормальних умов експлуатації об’єктів енергетики, запобігання ушкодженню, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об’єкти, встановлюються охоронні зони уздовж повітряних ліній електропередачі та навколо електростанцій, електропідстанцій, струмопроводів і пристроїв.
Статтею 24 Закону та пунктом 7 Правил охорони електронних мереж, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2022 № 1455 (далі - Правила) встановлено розміри охоронних зон:
- уздовж повітряних ліній електропередачі – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів і в залежності від класу напруги віддаль від крайнього проводу становить:
- 25 м – для ЛЕП 220 000 В (220 кВ);
- 30 м – для ЛЕП 330 000 В (330 кВ);
- 40 м – для ЛЕП 750 000 В (750 кВ).
- по периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв – на відстані 3 м від огорожі або споруди.
Згідно зі статтею 32 Закону та пункту 8 Правил, в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі, трансформаторних підстанцій з метою їх захисту і захисту населення від нещасних випадків ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж чи спричинити їх пошкодження:
- накидати на струмопровідні частини об’єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, демонтувати їх елементи;
- будувати житлові будинки, громадські, дачні будівлі та інші споруди;
- розміщати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;
- складати добрива, корми, дрова, скиртувати солому та зберігати інші матеріали;
- влаштовувати будь-які звалища;
- розпалювати вогнища (спалювати сміття, солому, хмиз та інші матеріали);
- саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів та випадків створення плантацій новорічних ялинок;
- розташовувати автозаправні станції або сховища паливно-мастильних матеріалів;
- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;
- запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;
- відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;
- влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряний ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.
Власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об’єктів енергетики без письмово згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення функціонування об’єктів електричних мереж.
Відповідно до пункту 9 Правил, юридичні та фізичні особи, фізичні особи-підприємці, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де розміщуються об’єкти передачі електричної енергії, зобов’язані вживати належних заходів для збереження зазначених об’єктів:
- утримувати в стані пожежної безпеки земельні ділянки, своєчасно прибирати солому, сміття, сухий очерет, заорювати стерню;
- виконувати обґрунтовані вимоги власників електричних мереж щодо дотримання обмежень та обтяжень в охоронних зонах;
- забезпечувати безперешкодний доступ в установленому порядку уповноважених представників власника електричних мереж до об’єктів передачі електричної енергії для ремонту і технічного обслуговування таких об’єктів.
З метою збереження життя та здоров’я населення, запобігання відключення повітряних ліній електропередач, забезпечення безперебійного електропостачання споживачів Ковельського району та області в цілому, населенню, землекористувачам та суб’єктам господарської діяльності необхідно чітко дотримуватись вимог вищезазначеного Закону і Правил охорони електронних мереж та не допускати їх порушень.
- Перегляди: 18
📣 Ветерани й ветеранки, Український ветеранський фонд Мінветеранів запрошує вас взяти участь в анонімному онлайн-опитуванні про ваш досвід працевлаштування після служби.
Якщо ви вже пройшли цей шлях, розкажіть:
🔹 які виклики та перешкоди вам довелося долати під час працевлаштування;
🔹 чи стали вам у пригоді на новому місці роботи знання та навички, отримані під час служби;
🔹 якої підтримки в працевлаштуванні вам найбільше бракує.
📌 Щоб взяти участь в опитуванні, дайте відповіді на запитання в анкеті – https://veteranfund.com.ua/opytuvannia/
Мета опитування — визначити, як впливає перехідний період після звільнення зі служби і до працевлаштування на успішність працевлаштування.
Запропонуйте своїм побратимам і посестрам також заповнити анкету. Важлива думка кожного.
☝️Український ветеранський фонд систематично досліджує потреби ветеранів та ветеранок. Це важливо для розробки ефективних програм підтримки. З результатами попередніх досліджень можна ознайомитися за посиланням: 🔗https://bit.ly/3HchUKO.
Текст для сайтів
Ветеранів і ветеранок запрошують поділитися досвідом працевлаштування після служби
Український ветеранський фонд Мінветеранів запрошує ветеранів і ветеранок взяти участь в анонімному онлайн-опитуванні та поділитися досвідом працевлаштування після служби.
Ветеранів і ветеранок, які мають досвід звільнення зі служби і пошуку роботи, просять розповісти:
- які виклики та перешкоди їм довелося долати під час працевлаштування;
- чи стали їм у пригоді на новому місці роботи знання та навички, отримані під час служби;
- якої підтримки в працевлаштуванні їм найбільше бракує.
Щоб взяти участь в опитуванні, необхідно дати відповіді на запитання в анкеті за посиланням: https://veteranfund.com.ua/opytuvannia/.
Мета опитування — визначити, як впливає перехідний період після звільнення зі служби і до працевлаштування на успішність працевлаштування.
Український ветеранський фонд систематично досліджує потреби ветеранів та ветеранок. Це важливо для розробки ефективних програм підтримки. З результатами попередніх досліджень можна ознайомитися на сайті установи: https://bit.ly/3HchUKO.
- Перегляди: 21
Шановні жителі громади!
Будьте пильні та обережні, не нехтуйте правилами особистої безпеки під час чинного в нашій країні військового стану!
Останнім часом почастішали випадки підриву громадян на мінах, які встановлюють наші захисники, для оборони військових об'єктів, в прикордонних районах.
Вкотре закликаємо: не нехтуйте правилами мінної безпеки! Не підходьте близько до підозрілих предметів та не чіпайте їх руками!
У разі виявлення загрози одразу телефонуйте спецслужбам за номерами: 101, 102, 112 та попередьте про загрозу інших.
- Перегляди: 16
З початку 2025 року зафіксовано близько 100 пожеж в екосистемах та на відкритих ділянках території Ковельського району, загальна площа яких сягнула понад 150 гектарів.
Тільки за останній тиждень в екосистемах Ковельщини виникло 54 пожежі. Найчастіше вогонь охоплює ліси, поля та інші відкриті території через людську необережність. Найбільша кількість таких пожеж зафіксована в Ковельській, Шацькій, Вишнівській та Любомльській територіальних громадах.
- Перегляди: 19
ТзОВ «Газорозподільні мережі України» повідомляє про те, що згідно вимог Законів України: «Про житлово-комунальні послуги», «Про ринок природного газу», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, та «ПОРЯДКУ технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку» -
- Перегляди: 33
З настанням весняного періоду особливо актуальним є питання збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, зокрема й тими, що занесені до Червоної книги України, і перебувають під загрозою зникнення таких як : підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна.