Сайт joomix.org
Структура центру
header

Візитівка закладу

Комунальний заклад позашкільної освіти «Старовижівський центр дитячої та юнацької творчості» створений в результаті реорганізації шляхом злиття Старовижівського Будинку школяра, Старовижівської станції юних туристів та Старовижівської дитячо-юнацької спортивної школи.
Засновником закладу є Старовижівська селищна рада, яка здійснює фінансування та матеріально-технічне забезпечення закладу.
Адреса закладу:
44401, селище Стара Вижівка,
вул. Лесі Українки,1.
У Центрі дитячої та юнацької творчості створені всі умови для саморозвитку і самореалізації вихованців. Освітній процес здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, слухачів з урахуванням різноманітних організаційних форм роботи: заняття, вікторина, змагання, турнір, фестиваль, репетиція, екскурсія, експедиція, похід, практична робота в майстернях, на природі тощо.
Основними завданнями закладу є:
- реалізація державної політики в галузі освіти;
- створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку учнів, вихованців, слухачів;
- формування у дітей та юнацтва національної самосвідомості, активної громадської позиції;
- пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців, учнів, слухачів;
- виховання в учасників освітнього процесу свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих;
- формування здорового способу життя;
- організація дозвілля, пошук його нових форм, профілактика бездоглядності, правопорушень;
- задоволення потреб вихованців, учнів, слухачів у професійному самовизначенні і творчій самореалізації.
Заклад у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положенням про позашкільний навчально-виховний заклад і власним Статутом.
Старовижівський центр дитячої та юнацької творчості є комплексним закладом позашкільної освіти, який проводить інструктивно-методичну, науково-методичну, науково-дослідницьку, експериментальну та організаційно-масову діяльність із залученням до освітнього процесу дітей за основними напрямами позашкільної освіти:
• науково-технічний;
• декоративно-прикладний;
• еколого-натуралістичний;
• художньо-естетичний;
• військово-патріотичний;
• туристсько-краєзнавчий;
• фізкультурно-спортивний;
• дослідницько-експериментальний.

Науково-технічний напрям

Технічна творчість – це можливість ознайомитися з цікавим світом техніки, а також здійснити свої евристичні винаходи, власноруч сконструйованими моделями та пристроями.
Що може бути цікавішим, ніж радіоаматорство – технічне захоплення мільйонів різних за віком, освітою і характером діяльності людей. На заняттях гуртка «Юні оператори аматорської служби радіозвʼязку» вихованці ознайомлюються з проведенням радіозв’язку у відведених для цієї мети діапазонах радіочастот коротких та ультракоротких хвиль, швидкісним прийомом і передачею радіограм, спортивним радіопеленгуванням, конструюванням та випробування різної радіоелектронної апаратури, антен, беруть участь у змаганнях з радіозвʼязку на коротких хвитях, спортивної радіопеленгації.
Одним з актуальних завдань гуртка «Цікава інформатика» — пошук оптимальних шляхів зацікавлення вихованців навчанням, спонукання до творчості, виховання дитини як життєво й соціально компетентної особистості, здатної застосовувати здобуті знання. Одним із провідних шляхів реалізації цих завдань є застосування нових освітніх технологій та вміле використання їх можливостей у освітній діяльності.
Гурток «Конструювання та моделювання одягу» запрошує переглянути колекції, а, якщо є бажання, то й узяти участь у їх виготовленні та демонстрації на подіумі.
Вам подобаються незвичайні аксесуари, оригінальні сувеніри? Якщо так, то в гуртку «Моделювання іграшок-сувенірів» можна оволодіти секретами створення аксесуарів, сувенірів, предметів інтер’єру.
На заняттях гуртків «Паперопластика» ви навчитеся «малювати» ножицями, оволодієте складною технікою вирізування та складання паперу. Кожне наступне заняття не схоже на попереднє, адже відрізняється своєю новизною та оригінальністю.
З давніх часів в Україні вико¬ристовували тісто для виготовлення своєрідних іграшок. Тісто – матеріал дуже еластичний, легко набуває форми, вироби з нього достатньо довговічні. Займаючись у гуртках «Тістопластика» вихованці мають можливість бачити реальні плоди своєї праці, фантазії, смаку. До того ж настінні прикраси, кумедні іграшки, сувеніри та сюрпризи з солоного тіста зроблять оселю затишною, не схожою на інші та наповнять її душевним теплом.

Декоративно-прикладний напрям

Формування творчої, ініціативної, національно свідомої особистості вимагає якісного освітнього процесу. Декоративно-ужиткове мистецтво має відображати справжню історію, мистецтво, культуру, символіку, природу рідного краю, всієї України та забезпечувати можливості постійного духовного самовдосконалення особистості, формування її інтелектуального та культурного потенціалу як найвищої цінності суспільства, а яке народне мистецтво яскраво та найбільш повно розкриває душу народу, його одвічне прагнення до прекрасного? Так, правильно. Це декоративно-ужиткове мистецтво.
Пізнайти велич народного мистецтва можна завітавши на заняття гуртка «Декоративно-ужиткове мистецтво», де знайомлять з образотворчим та декоративно-ужитковим мистецтвом, творчістю відомих художників та традиціями українського народу.
Обробка деревини різьбленням є одним із видів декоративно-ужиткового мистецтва, навчання якому формує у вихованців художньо-естетичні смаки та спонукає їх до активної участі у процесі відродження національно-культурних надбань українського народу. На заняттях гуртка «Різьблення по дереву» у вихованців формується свідоме, творче ставлення до праці, потреба в прекрасному як життєва необхідність.
Бісероплетіння – надзвичайно популярний вид декоративно-ужиткового мистецтва, що активно відроджується й розвивається. Створити прикраси та декоративні вироби власними руками запрошують гуртки «Бісерне рукоділля», «Вироби з бісеру».
Маєте бажання малювати? Завітайте на заняття гуртка «Основи художнього мистецтва», де вам допоможуть оволодіти технологією виконання розпису, навчать дотримуватися композиційних і кольорових співвідношень.
Лише позитивна атмосфера, гарний настрій, тепле спілкування супроводжують роботу гуртка «Флористика», де вчать виготовляти штучні квіти, вироби з природних матеріалів, робити аплікації із кольорового паперу та картону, виготовляти сувеніри й поробки власними руками.
Гуртки «Виготовлення іграшок-сувенірів» користуються неабиякою популярністю серед дітей та їхніх батьків. Створити сувенір непросто, бо він несе інформацію про красу народного мистецтва, майстерність автора, його винахідливість, гумор, красу.

Еколого-натуралістичний напрям

Надзвичайно різноманітний, дивовижний і досконалий світ, що нас оточує! Велич лісів, сила води, стихія вітру... І зовсім поруч маленьке пухнасте кошеня чи цуценя, працьовита бджілка на квітці, полохливі горобчики на паркані. Усе це можна зафіксувати їз винайденням фотографії, яку людство отримало як універсальний засіб пізнання світу. Особливе значення має фотографія в біології і екології. Мета гуртка «Фотонатуралісти» – формування екологічної свідомості вихованців у процесі ознайомлення з основами фотомистецтва, основні завдання: ознайомити вихованців з основами фотографії, найпоширенішою фотоапаратурою й обладнанням, жанрами фотографії; розвивати логічне мислення, спостережливість, творчу уяву; створити умови для творчої самореалізації; сприяти професійному самовизначенню.
Плекати красу квіткових килимів, створювати галереї кімнатних рослин, не залишити у скрутну зимову днину без крихти хліба птахів, захистити ніжні паростки первоцвітів, розчистити замулену криничку чи джерельце, посадити дерево – усі ці добрі вчинки – справи вихованців гуртка «Юні охоронці природи».

Художньо-естетичний

З дитинства кожен любить співати, танцювати та малювати. Дитяча творчість щира та прекрасна. Відкрити двері до КРАЇНИ МИСТЕЦТВА допоможуть гуртки художньо-естетичного напряму.
Гурток «Вокальний» та вокальний гурт «Вижичі» – справжня кузня співочих голосів. Саме тут дівчатка і хлопчики віком від 7 до 18 років можуть виявити свої вокальні можливості, а найнаполегливіші з них мають можливість були учасниками обласних, всеукраїнських конкурсів і фестивалів.
На заняттях «Вокальної студії» вчаться розуміти музичне, зокрема, вокальне мистецтво, володіти й керувати своїм голосом, отримуючи під час навчання відповідні знання, вміння та навички.
Заняття хореографією розвивають у дітей координацію рухів, силу, витривалість, артистизм, формують сценічну поведінку та культуру, естетичний смак.
У гуртках «Сучасна хореографія», «Хореографічний» вчать танцювати не тільки класичні танці, а й різноманітні сучасні стилі: диско, контемпорари, хіп-хоп тощо.
Опанувати школу майстерності народної хореографії, класичного танцю навчать у гуртку «Народний танець».
Маєте бажання малювати? Завітайте на заняття гуртка «Основи художнього мистецтва», де вам допоможуть оволодіти технологією виконання розпису, навчать дотримуватися композиційних і кольорових співвідношень.

Військово-патріотичний

Формування доброзичливості, толерантності (терпимості до чужих поглядів, вірувань, політичних уподобань або поведінки), негативного ставлення до будь-яких форм насильства, поваги до людського життя як найвищої цінності, формування військово-прикладних умінь та навичок забезпечує військово-патріотичний напрям.
Вихованців гуртка «Юний захисник Вітчизни» вчать готовності до участі в процесах державотворення, розбудови громадянського суспільства, патріотизму, відданості у служінні Батьківщині, мовної культури.
Протягом занять діти вивчають призначення, бойові властивості, тактико-технічні характеристики і будову стрілецької зброї (пневматична гвинтівка, пістолет), призначення, бойові властивості, тактико-технічні характеристики зброї і її бойове застосування; основні положення внутрішньої і зовнішньої балістики; порядок вивірки прицілу; правила стрільби із стрілецької зброї по нерухомим і рухомим цілям, правила зберігання, збереження, підготовки до стрільби і експлуатації зброї.
Основною метою роботи гуртків «Джура» є формування ключових компетентностей особистості засобами козацько-лицарського виховання. Опановуючи навчальний матеріал, вихованці ознайомлюються з визначними подіями з історії рідного краю, вивчають історію запорозького козацтва, займаються туристсько-краєзнавчою роботою, військово-прикладними видами спорту, відродженням військово-спортивного мистецтва та народних мистецьких традицій, готують себе до служби в лавах Збройних сил України (ЗСУ).

Туристсько-краєзнавчий напрям

Туристсько-краєзнавчий напрям запрошує всіх тих, хто любить мандрувати, насолоджуватися красою чарівної природи нашої країни, змістовно проводити свій вільний час, кого вабить спілкування біля вогнища, хто хоче знайти вірних друзів.
Спортивний туризм, географічне краєзнавство, юні туристи, спортивне орієнтування, пішохідний та велосипедний туризм – основні напрямки туристсько-краєзнавчої роботи.
Гуртки «Спортивний туризм» забезпечують спортивне удосконалення в подоланні природних перешкод. Люди, які займаються спортивним туризмом, є спортсменами. Основною ідеєю спортивного туризму є участь у туристських походах, змаганнях зі спортивного туризму, експедиціях та екскурсіях, а спільні заняття – цікавою справою, допомагають знаходити друзів поза школою, розвиватися як особистість та постійно самовдосконалюватися.
Сприяти фізичному і інтелектуальному розвитку людини, підтримці хорошої фізичної форми за рахунок певного періоду перебування в природних умовах навколишнього середовища – основна мета гуртків «Пішохідний туризм». Здобуті знання та навички використовуються на змаганнях з пішохідного туризму та спортивного орієнтування. Вихованці гуртків займаються і краєзнавчою роботою під час походів та екскурсій.
На заняттях гуртка «Географічне краєзнавство» вихованці вивчають природу, населення і господарство своєї місцевості, області, освоюють найрізноманітніші методи польових досліджень – від цілком наукових до цікавих та «народних». Тобто, географи-краєзнавці досліджують рослини та тварини свого краю, особливості погодного режиму, досліджують ґрунти, визначають типи рельєфу, вирішують екологічні проблеми.
Вихованці гуртків «Юні туристи» – активні учасники різноманітних змагань, ігор та конкурсів, які багато дізнаються нового і цікавого подорожуючи рідним краєм. Одноденні та багатоденні походи, які проводяться, дають змогу дітям оздоровитися і набратися сил для навчання у новому навчальному році.
Гурток «Спортивне орієнтування» займається вивченням тих елементів техніки та тактики орієнтування, які необхідні в житті кожної людини: вивчає сторони світу та їх визначення, умовні знаки спортивних карт, вчить читати карту, користуватися компасом, рухатись по незнайомій місцевості за напрямком та точним азимутом, вимірювати відстань парами кроків на місцевості, вимірювати відстані по картам, масштаби карт, вчить основним правилам поведінки в лісі та іншому. Участь у змаганнях зі спортивного орієнтування - це основний вид підготовки туристів-спортсменів.
Будь-який засіб пересування дає свободу, і чим більш досконалий цей засіб, тим більше свободи. Гурток «Велосипедний туризм» – найвигідніший спосіб подорожувати - максимальна віддача при помірних витратах.
Швидка зміна пейзажу, адреналін у крові на належній висоті, організм в тонусі і, при цьому, сили витрачаються помірливо, - у 3-4 рази менше, ніж у пішохода. Важкопрохідні, сирі, брудні місця під час пішого ходу, ні до чого, крім роздратування, втоми і мокрих ніг не приводять. А подолання їх на велосипеді викликає захоплення.

Фізкультурно-спортивний напрям

Цікавою та ефективною формою залучення школярів до рухової активності, зміцнення їхнього здоров’я є фізкультурно-спортивна робота, що забезпечує формування навичок здорового способу життя, стійкої мотивації щодо збереження здоров’я, фізичного розвитку, фізичної підготовленості й занять фізичною культурою та спортом у дітей різних вікових груп.
Однією з найпопулярніших спортивних масових ігор, що набула широкого розповсюдження в нашій країні та світі, є футбол. Тому велику роль у розвитку та вдосконаленні фізичних якостей дітей у позаурочний час відіграють секції «Футбол», метою яких є фізичний, інтелектуальний і духовний розвиток дітей та учнівської молоді засобами фізкультурно-спортивної діяльності, мотивація юного покоління до збереження власного здоров’я, фізичного розвитку засобами футболу.
Гра у волейбол потребує від вихованців максимального прояву фізичних можливостей, вольових зусиль і вміння використовувати набуті навички. Завдяки роботі секцій «Волейбол» формуються ціннісні орієнтації та емоційна сфера: життєрадісність, бадьорість, лідерство, бажання перемогти. Розвивається відчуття відповідальності, колективізму, швидкість прийняття правильних рішень. Завдяки емоційності гра у волейбол є засобом не тільки фізичного розвитку, а й активного відпочинку.
Настільний теніс відноситься до найпопулярніших спортивних ігор. Для нього характерна низка ігрових елементів, виконання яких потребує належної фізичної підготовки, а заняття яким сприяє доброму фізичному розвитку. На відміну від більшості інших ігрових видів спорту робота секцїї «Настільний теніс» не передбачає складну організацію і матеріально-технічного оснащення: заняття з настільного тенісу проводяться як у закритих приміщеннях, так і на свіжому повітрі, інвентар доступний, основи і правила гри теж.
Цікавою, динамічною, видовищною і фізично різнобічною є легка атлетика, що традиційно приваблює дітей та учнівську молодь, які виявляють інтерес до фізкультурно-спортивної діяльності. Заняття секції «Легка атлетика» сприяють засвоєнню юним поколінням життєво важливих рухових умінь і навичок, розвитку фізичних, моральних і вольових якостей, інтелектуальних здібностей, формуванню почуття колективізму й дисциплінованості, розвитку уваги, мислення й пам’яті.

Дослідницько-експериментальний

Діяльність секцій МАН дослідницько-експериментального напрямку: «Біологія людини», «Географія та ландшафтознавство», «Прикладна математика», «Соціологія», «Українська мова» ,«Хімія «Медицина» та «Мистецтвознавство» – одна з перспективних форм роботи з обдарованою учнівською молоддю, яка забезпечує процеси виявлення та відбору обдарованих дітей; духовного, інтелектуального, творчого розвитку підростаючого покоління; створення умов для соціального та професійного самовизначення особистості; виховання майбутньої творчої та наукової зміни, задоволення учнівського попиту на реалізацію дослідницьких інтересів у різних сферах науки, що постійно зростає. У звʼязку з цим специфіка освітнього процесу полягає у проведенні слухачами власних наукових досліджень.
Старовижівський центр дитячої та юнацької творчості – широкодоступний заклад позашкільної освіти, який надає дітям та юнацтву додаткові знання та забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації. Саме в нас діти вчаться, здобувють освіту, готуються до дорослого життя. І тому наше завдання забезпечити належні умови для їх розвитку, захистити від негараздів життя та допомогти їм відкрити свої творчі здібності. Діти приходять до нас не для того, щоб просто провести час, а щоб розширити свої знання і вміння, які знадобляться їм у подальшому житті, щоб поспілкуватися з однолітками та авторитетними дорослими, щоб знайти ту нішу своєї особистості, де найповніше розкриваються всі грані талантів і обдарувань. І при цьому – змістовно відпочити.

Пізнаваймо світ, що не має меж, разом!

СТРУКТУРА
та загальна чисельність працівників комунального закладу позашкільної освіти «Старовижівський центр дитячої та юнацької творчості»
на 2023-2024 навчальний рік

№ з/п Посада Кількість штатних одиниць
1 Директор 1
2 Заступник директора з навчально-виховної роботи 0,75
3 Завідувач організаційно-масового відділу 0,75
4 Методист 1
5 Керівник гуртка 7,45
6 Керівник секції 4
7 Лікар 0,5
8 Прибиральник службових приміщень 1,5
  Всього 16,95

Анонси та оголошення

Error: No articles to display

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ РІШЕННЯ ПРО РЕОРГАНІЗАЦІЮ ЧЕВЕЛЬСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

Сесії селищної ради

Безоплатна правнича допомога

Цивільний захист та територіальна оборона

Пробація

Паспорт громади

Засідання виконавчого комітету

Розпорядження

Селищний бюджет

Програма соціально-економічного розвитку

Регуляторна політика

Публічні закупівлі

Освіта

Культура

Соціальний захист

Центр надання адміністративних послуг

Консультативно-дорадчі органи

Оголошення-громадських-слухань

Вхід на сайт

Корисні посилання

создание веб сайтов в Коростене