Сайт joomix.org
Інформація про інклюзивно-ресурсний центр
header

 6

"Старовижівський інклюзивно-ресурсний центр"
 Старовижівської селищної ради Волинської області
Інформує:
01.09.2018 року офіційно працює Старовижівський інклюзивно-ресурсний центр.
Директор Старовижівського ІРЦ - Ковальчук Надія Василівна.        Сайт: https://starovyzhivskiyirts.webnode.com.ua
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефон: +380682043400.
Старовижівський ІРЦ розташований за адресою: смт.Стара Вижівка, Лесі Українки, 1.

   Діяльність Старовижівського інклюзивно-ресурсного центру спрямована на забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти (в тому числі у професійно-техничних навчальних закладах) шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини та надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження дітей з ООП.

Проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини здійснюється за попереднім записом кожного вівторка: з 8.00 - 13.00 14.00 - 17.00.

Для комплексної психолого-педагогічної оцінки необхідна наявність таких документів:

  •  письмова заява батьків (одного з батьків) або законних представників дитини (далі - заява) та/або її особистої заяви (для дітей віком від 16 до 18 років) щодо проведення комплексної оцінки, а також надання письмової згоди на обробку персональних даних дитини (заповнюються в Старовижівському ІРЦ);
  •  документи, що посвідчують особу батьків (одного з батьків) або законних представників;
  •  свідоцтво про народження дитини;
  • індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності);
  • форма первинної облікової документації № 112/0 "Історія розвитку дитини", затвердженої МОЗ, у разі потреби - довідки від психіатра (виписка з форми №112/, яка відображається в "Карти стану здоровя і розвитку дитини")

У разі, коли дитина з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну або загальну середню освіту, додаються:

  •  психолого-педагогічна характеристика дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного навчального закладу;
  • зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень (для дітей, які здобувають загальну середню освіту), малюнки, інші творчі роботи дитини;
  •  документи щодо додаткових обстежень дитини.

У разі, коли дитині з особливими освітніми потребами вже надавалася психолого-педагогічна допомога, до центру подаються:

  • попередні рекомендації щодо проведення комплексної оцінки;
  • висновок відповідних фахівців щодо результатів надання психолого-педагогічної допомоги із зазначенням динаміки розвитку дитини згідно з індивідуальною програмою розвитку.

             В центрі працюють фахівці:

вчителі-логопеди - Денисюк О.В., Вавринюк М.В.
практичні психологи - Дубій О.В., Яриніч Ю.С.
вчителі-дефектологи - Дубнюк О.М., Шилюк Н.В.
вчитель-реабілітолог - Бурда Ю.В.

  IMG 3c031319d43935622397caa8b5660e2d V   71008051 118784449514130 3428779002075021312 o  71483000 131214558271119 2340049984184909824 o

20180903172537 

        3 вересня 2018 року відбулося урочисте відкриття Старовижівського районного інклюзивно-ресурсного центру. З нагоди відкриття особливої освітньої установи відбулися урочистості за участі представників влади, громадськості та власне майбутніх вихованців. Слід зазначити, що фахівці інклюзивно-ресурсного центру забезпечують методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років протягом усього навчання. Послуги центру будуть безкоштовні. Центр має освітні осередки, зокрема, для занять лікувальною фізкультурою, іграми, куточок логопеда та відпочинку.

 

IMG 20201222 103944

     На сьогоднішній час кількість дітей, що потребують психолого-педагогічної допомоги, підтримки та супроводу постійно зростає. З цією метою по всій Україні створені інклюзивно-ресурсні центри, завданням яких є визначення особливих освітніх потреб дітей з ООП шляхом проведення багатопрофільної комплексної оцінки. Комунальний заклад «Старовижівський інклюзивно-ресурсний центр» утворений у серпні 2018 року і, з вересня 2020 р. знаходиться у складі Старовижівської селищної ради. На сьогодні, заклад охоплює своєю діяльністю чотири об'єднані територіальні громади (ОТГ): Старовижівську, Смідинську, Сереховичівську та Дубечненську . На обліку у центрі перебуває 120 дітей віком від 2 до 18 років.

 

 IMG 20201222 103941

      Незалежно від стану здоров'я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, кожна людина має право на повноцінне життя, освіту, якість якої не відрізняється від якості освіти решти людей. Саме цей принцип є основним в організації роботи в нашому Центрі. ІРЦ здійснює свою діяльність з урахуванням таких принципів, як: повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей; дотримання найкращих інтересів дитини; недопущення дискримінації та  порушення прав дитини; конфіденційність; доступність освітніх послуг з раннього віку; міжвідомча співпраця.

 

20191002 10043720191002 101711

      Центр обладнаний сучасними меблями, корекційно-розвивальним обладнанням, дидактичним матеріалом, мультимедійними комплексами, магнітно-маркерними дошками. Зал для занять з ЛФК має різноманітний реабілітаційний інвентар, який використовується вчителем-реабілітологом під час корекційно-розвиткових занять для дітей різного віку із порушеннями опорно-рухового апарату.

 

IMG 20201222 103940IMG 20201222 102440

     Старовижівський ІРЦ практикує виїзні комплексні засідання для психолого-педагогічних оцінок дітей. Щовівторка комплексна оцінка розвитку дитини проводиться у Центрі. Первинний прийом проводять практичні психологи. Саме вони здійснюють обстеження за новими діагностичними методиками WISC-IV, Leiter-3, Conenrs-3, CASD та РЕР-3, які відповідають світовим стандартам. Їх використання дає можливість визначити сильні і слабкі сторони кожної дитини з особливими освітніми потребами, та напрямки психологічної корекційно-розвиткової роботи. В подальшому, діагностичне обстеження проводять вчитель-дефектолог, вчитель-логопед та вчитель-реабілітолог. Результати діагностики фахівців ІРЦ лягають в основу висновків, які формуються з допомогою автоматизованої інформаційної системи «АІС «Україна. Інклюзія».

 

20191002 093422 2IMG 1c398c6d139ec51e31689d02fd68b817 V  Ще одним з напрямів роботи фахівців з дітьми з ООП є соціальний, емоційний та когнітивний розвиток кожної дитини для того, щоб вона почувалася неповторним, повноцінним учасником суспільного життя. Цьому сприяють корекційно-розвиткові заняття(безкоштовні), які проводяться на базі інклюзивно-ресурсного центру. Оскільки корекцію проходять діти із складними порушеннями, то в роботі фахівців переважають індивідуальні форми занять.

   Після кожного заняття фахівцями центру практикується консультативна робота з батьками, надаються рекомендації для роботи в домашніх умовах.

    Щороку у центрі проводяться заходи до дня людей з інвалідністю, новорічні свята, та конкурси до дня захисту прав дітей; семінари та майстер-класи для педагогів і батьків.

       Таким чином, робота кожного фахівця ІРЦ зокрема і команди в цілому, створення сприятливого психологічного клімату в установі, сприяє розвитку сильних сторін кожної дитини з ООП, а в подальшому - її соціалізацію в суспільстві . Ми допомагаємо дітям, а вони розкривають і стимулюють нас удосконалювати свої знання, уміння і навички. Завдяки їм ми постійно в дії, і розвиваємося разом з ними.

Анонси та оголошення

Error: No articles to display

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ РІШЕННЯ ПРО РЕОРГАНІЗАЦІЮ ЧЕВЕЛЬСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

Сесії селищної ради

Безоплатна правнича допомога

Цивільний захист та територіальна оборона

Пробація

Паспорт громади

Засідання виконавчого комітету

Розпорядження

Селищний бюджет

Програма соціально-економічного розвитку

Регуляторна політика

Публічні закупівлі

Освіта

Культура

Соціальний захист

Центр надання адміністративних послуг

Консультативно-дорадчі органи

Оголошення-громадських-слухань

Вхід на сайт

Корисні посилання

создание веб сайтов в Коростене