Сайт joomix.org
Новини
header

Завершився І етап децентралізації, в Україні створено 1469 громад, з них на Волині – 54, серед яких і наша – Старовижівська.

Після виборів 25 жовтня цього року межі територіальної громади розширились за рахунок приєднання сіл Стара Гута і Сукачі. Станом на сьогодні до складу громади належить 17 населених пунктів із загальною кількістю населення більше 12 тисяч осіб.

На території громади функціонує 10 шкіл, 8 закладів дошкільної освіти, Центр дитячої та юнацької творчості, інклюзивно-ресурсний центр, дитяча музична школа, Центр надання соціальних послуг, краєзнавчий музей, Центр культури і дозвілля, до складу якого входить 7 сільських клубів та публічна бібліотека із шістьма сільськими бібліотеками.

 

Приємно відзначити хорошу роботу усіх цих закладів та належний санітарний стан територій, а також високий відсоток охоплення дошкільною освітою, порівняно із сусідніми громадами (85% від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 років).

Разом з тим, проблемним в плані матеріально-технічної бази є Старогутівський дитячий садок, непривабливий вигляд там мають і сільський клуб і бібліотека; практично відсутнє вуличне освітлення у селах Стара Гута і Сукачі, є ряд невирішених земельних питань. Отож, роботи на території уже колишньої Старогутівської сільської ради вистачатиме.

Та ми не звикли пасувати перед труднощами і уже з перших днів новообрана місцева влада: голова, депутати ради громади та її виконком почали працювати для мешканців, а не «для галочки». За період повноважень селищної ради восьмого скликання проведено 4 засідання сесій, на яких розглянуто більше 150 питань. Обрано новий склад виконавчого комітету в кількості 18 осіб.

Призначено 6 старост:

Ваврищук Микола Петрович – староста сіл Седлище, Борзова Черемшанка;

Воробей Григорій Степанович – староста села Мизове;

Гапонюк Сергій Володимирович – староста сіл Галина Воля, Смолярі;

Каліщук Василь Петрович – староста сіл Поліське, Чевель, Брунетівка;

Семенюк Микола Володимирович – староста сіл Стара Гута, Сукачі;

Ящук Микола Іванович – староста сіл Нова Вижва, Рудка, Хотивель.

Надзвичайно дискусійним та суперечливим, про те вкрай необхідним для медичного забезпечення жителів громади, було прийняте на останньому засіданні сесії селищної ради рішення «Про прийняття із спільної власності територіальних громад сіл, селища Старовижівського району до комунальної власності Старовижівської селищної ради КНП «Старовижівська ЦРЛ».

Утримання даного медичного закладу є дуже затратним. За підрахунками його керівника, на утримання Старовижівської лікарні (оплата комунальних послуг та енергоносіїв), в рік потреба складає 2 400 000 гривень.

Варто зазначити, що відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України, оплата комунальних послуг та енергоносіїв комунальними закладами охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, а також співфінансування оплати медичних послуг, що надаються в рамках програми державних гарантій медичного обслуговування населення, для покриття вартості комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам здійснюється за рахунок відповідних місцевих бюджетів. Оскільки в бюджеті Ковельської районної ради, у комунальну власність якої КНП «Старовижівська ЦРЛ», спочатку перейшла по правонаступництву від Старовижівської районної ради, кошти на утримання Старовижівської лікарні відсутні, в разі не прийняття її у комунальну власність Старовижівської селищної ради, Ковельською райрадою було б прийнято рішення про призупинення її діяльності. Тому, рішення Старовижівської селищної ради, в даній ситуації є логічним та правильним.

Звичайно, коштів на утримання КНП «Старовижівська ЦРЛ» катастрофічно не вистачає і в бюджеті Старовижівської громади, тому селищним головою Василем Камінським, за посередництва голови Старовижівської районної державної адміністрації Максима Приймачука, неодноразово були проведені консультації з очільниками суміжних територіальних громад, жителі яких отримують медичні послуги від Старовижівської ЦРЛ, щодо співфінасування даного медичного закладу. В результаті проведених консультацій досягнуто домовленості, що виділення в майбутньому 2021 році, наступних коштів:

          Старовижівська ТГ – 750 000 гривень;

          Дубечненська ТГ – 300 000 гривень;

          Сереховичівська ТГ – 200 000 гривень;

          Дубівська ТГ – 185 000 гривень;

          Смідинська ТГ – 100 000 гривень.

Про те, цього замало і 1 000 000 гривень, якого не вистачає, лягає на плечі нашої громади. Тому аби мати можливість якось врегулювати це питання Старовижівською селищною радою направлені відповідні звернення до Кабінету Міністрів України, Волинської обласної ради та Ковельської районної ради щодо сприяння у виділенні додаткових коштів для оплати комунальних послуг по КНП «Старовижівська центральна районна лікарня». Поки, що відповіді не отримано, про те робота в цьому напрямку буде продовжуватись.

Звичайно ж, Старовижівською селищною радою напрацьовуються механізми економії коштів на утримання вищевказаного медичного закладу: модернізація систем теплопостачання, застосування енергоощадливих технологій, можливо оптимізація та реорганізація.

Звичайно ж, при наполегливій та клопіткій роботі все в нас вдасться, адже, як зазначив на останньому засіданні сесії Василь Камінський: «Зберегти Старовижівську центральну районну лікарню, це завдання моє, як селищного голови і ваше, як депутатів! І по іншому не може бути…».

Окрім того, з 1 січня 2021 року в комунальну власність Старовижівської селищної ради переходить і КНП «Старовижівський ЦПМД», утримання якого також потребує надзвичайно великих коштів селищного бюджету, а саме близько 800 тисяч гривень

У багатьох людей складається враження, що новостворена громада автоматично стає заможною. Але це далеко не так. Звичайно, з’являється більше повноважень і, частково, грошей. Однак, це ще не означає розвиток, адже левова частка доходів йде на утримання закладів гуманітарної сфери. Так, на 2021 рік з місцевого бюджету громади на утримання шкіл передбачено 13,5 млн. грн., на утримання дитячих садків – 12,9 млн. грн., на Центр дитячої та юнацької творчості – 3,4 млн. грн., інклюзивно-ресурсний центр – 28,7 тис. грн., дитячу музичну школу – 1,9 млн. грн., Центр надання соціальних послуг – 1,5 млн. грн., краєзнавчий музей – 192,2 тис. грн., Центр культури і дозвілля – 3,3 млн. грн.

Рік 2021-й очікується непростий, зважаючи на ситуацію з коронавірусом, розраховувати на великі доходи в громаду – марна справа. Але ми готові діяти рішуче, будемо залучати і ефективно використовувати кошти та нести відповідальність за свою роботу перед людьми. І лише спільними зусиллями апарату ради, депутатів, старост, жителів громади зможемо зробити свої села і селище кращими. В єдності – наша сила!

Старовижівська селищна рада

Сесії селищної ради

Засідання виконавчого комітету

Розпорядження

Селищний бюджет

Регуляторна політика

Освіта

Культура

Соціальний захист

Конкурс на заміщення вакантних посад

Консультативно-дорадчі органи

Вхід на сайт

Корисні посилання

создание веб сайтов в Коростене