Сайт joomix.org
Новини
header

IMG 20201229 110000Сьогодні, 29 грудня, в онлайн режимі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Старовижівською селищною радою та державною установою «Фонд енергоефективності». Окрім селищного голови Василя Камінського, підписантами відповідних Меморандумів стали очільники Дубівської та Зимненської територіальних громад.

Метою Меморандуму є налагодження тісної співпраці та консолідація зусиль Сторін, які спрямовані на підтримку ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі (об'єднаннях співвласників багатоквартирних будинків), з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

 

Варто відзначити, що на території Старовижівської селищної ради є близько 50 багатоквартирних будинків. У десяти будинках створені об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Як показує досвід, ОСББ – це найефективніший метод господарювання у багатоквартирному будинку. Створюючи ОСББ, мешканці стають справжніми власниками своїх помешкань, за ними краще доглядають, дбайливіше та відповідальніше ставляться до зробленого. Розуміючи це, держава та органи місцевого самоврядування, підтримують таку форму утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією. Зокрема, державною установою «Фонд енергоефективності» розроблено та реалізується Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

В липні цього року дирекцією Фонду схвалено заявку ОСББ «МАГНОЛІЯ ПЛЮС», що знаходиться у смт Стара Вижівка по вул. Вишнева, 1. Згідно рішення Фонду це ОСББ бере участь у Програмі в числі перших 500 Заявок на участь. А це означає, що для ОСББ «МАГНОЛІЯ ПЛЮС» розмір Гранту становить:

- для витрат на підготовку та реалізацію Проектів – 70% таких витрат;

- для прийнятих витрат на будівельні роботи – 70% таких витрат;

- власний внесок ОСББ для будівельних робіт має становити не менше 20%.

Варто зазначити, що двохповерховий будинок по вул. Вишневій, 1 – перший багатоповерховий будинок у нашому селищі, побудований ще у 1957 році і перебуває в аварійному стані. Завдяки активній позиції членів ОСББ, і зокрема, його керівника Наталії Денисюк, мешканці будинку зможуть перекрити дах, утеплити фасад, замінити вікна та двері фактично за 30 відсотків вартості – інші 70 % відшкодовує держава.    

Про те, потребу у застосуванні енергоощадливих технологій відчувають і мешканці інших багатоповерхівок, в яких створені ОСББ, а також ті, в яких їх ще немає.

Як зазначив на заході селищний голова Василь Камінський: «Сьогодні ми зробили перший крок у напрямку тісної співпраці з державною установою «Фонд енергоефективності», яка дасть змогу реалізувати безліч проєктів у сфері модернізації багатоповерхівок із застосуванням енергоощадливих технологій, що дозволить їх мешканцям заощаджувати кошти та покращить їх добробут, а також змінить естетичний вигляд самих будинків».

Вже сьогодні апаратом селищної ради спільно з фахівцями Волинського Інституту Права напрацьовується проєкт програми підтримки ОСББ, яка в недалекому майбутньому дасть змогу залучити додаткові фінансові ресурси для реалізації проєктів реконструкції будинків в яких створені ОСББ, із застосуванням енергоощадливих технологій.

Апарат селищної ради          

Сесії селищної ради

Засідання виконавчого комітету

Розпорядження

Селищний бюджет

Регуляторна політика

Освіта

Культура

Соціальний захист

Конкурс на заміщення вакантних посад

Консультативно-дорадчі органи

Вхід на сайт

Корисні посилання

создание веб сайтов в Коростене