Сайт joomix.org
Безоплатна правнича допомога
header

images 4

Ще трохи й розпочнуться довгоочікувані літні канікули. Багато з дітей, бажаючи мати фінансову незалежність або заради придбання цінних речей, вже зараз замислюються над літнім підробітком. Але не все так просто і законодавством України врегульовані питання щодо роботи неповнолітніх.

Так, відповідно до Кодексу законів про працю України, особа може влаштуватися на роботу з 16-річного віку. Однак, деякі види робіт можуть бути доступні для виконання лише після досягнення певного віку або з дозволу батьків (якщо особа ще не досягла 18 років).

Як виняток, і за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років.

9832723caad2056b49f2c0bf8e55392270fe2661

З моменту збройної агресії Російської Федерації проти України у руках країни-агресора перебуває значна кількість українських військовослужбовців, точна кількість не підтверджується. Місце перебування ще частини військовослужбовців не відоме.

Законодавство України передбачає надання певних прав та гарантій для членів сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців, зокрема права на грошове забезпечення.

Відповідно до абзацу першого частини шостої статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», за військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

32c2d01c2c431ac53d156fb7c33e4988a6f03db5

Проживання у цивільному шлюбі не позбавляє можливості довести факт спільного проживання, адже сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки.

Які ознаки фактичної сім’ї, що складає фактичний шлюб між чоловіком та жінкою?

спільне проживання чоловіка і жінки;

взаємні права і обов’язки;

спільний побут;

ведення спільного господарства.

286551317 384650297031498 2471064067597312078 n 1 800x445

В умовах збройної агресії Російської Федерації проти України населення, серед якого багато українських дітей, наражаються та продовжують наражатися на численні військові ризики.

Тривале перебування у зоні воєнних дій створює ризики отримання поранення, контузії, психотравми внаслідок примусової депортації, евакуації, роз’єднання із сім’єю або її втрати, а також внаслідок використання та наявності вибухонебезпечних предметів.

Постраждалі від вибухонебезпечних предметів особи – це окремі особи або групи осіб, які зазнали фізичних і психологічних травм, фінансових втрат або законні права та інтереси яких були порушені використанням та (або) наявністю вибухонебезпечних предметів або діями чи бездіяльністю відповідальних осіб, або члени сімей осіб, загиблих від вибухонебезпечних предметів.

bankovskye karty

До системи безоплатної правової допомоги продовжують звертатися клієнти зі скаргами на несанкціоноване списання коштів з банківських рахунків. Шахраї, отримавши різними шляхами доступ до персональних даних власників карток, переводять кошти на рахунки третіх осіб. Що ж робити, коли став жертвою такої схеми?

Насамперед треба нагадати власникам карток, що в жодному разі не можна називати невідомим особам, які зазвичай представляються працівниками банків, свої анкетні дані, адресу місця проживання, номер банківської карти, термін її дії, CVV2-код, а також паролі, що надходять в SMS- повідомленні.

Якщо ж трапилося так, що кошти з рахунку зникли, слід скласти письмову вимогу до банку про надання інформації щодо події (місце та спосіб списання, адресата перерахування коштів, способу авторизації тощо). Водночас слід звернутися до правоохоронних органів із заявою про відкриття кримінального провадження за фактом незаконного заволодіння грошовими коштами.

photo 2023 01 27 14 34 45З листопада 2022 року набрав чинності Закон «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей». Цей закон передбачає виплати грошової допомоги полоненим через збройну агресію проти України та поширює свою дію на громадян України – військовослужбовців та цивільних осіб, а також на іноземців та осіб без громадянства, які на момент потрапляння в полон проходили службу в Збройних силах України.

Для того, щоби встановити факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та отримати право на грошову допомогу потрібно звернутися до Міністерства реінтеграції. Відтак можна отримати:

images big

Отримання поранення під час бойових дій може бути серйозним випробуванням для військовослужбовця, адже крім фізичних травм, він також може стикнутися з низкою юридичних питань, включаючи підтвердження свого поранення. Пропонуємо вашій увазі покрокову інструкцію, що може допомогти військовослужбовцям підтвердити свою травму:

1. Особу спрямовують до найближчого польового медичного (сортувального) пункту (частини) для первинної допомоги.

Далі в залежності від травми направляють на лікування.

Чи треба повідомляти свою військову частину?

Представник медзакладу має в документальній формі доповісти про прибуття військового з пораненням командиру в/ч. Але за можливості краще зробити це самостійно – повідомити про своє перебування безпосередньому командиру та заступнику командира зі стройової роботи, задля уникнення оголошення в СЗЧ.

1654967223 442

15 квітня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення пенсій особам, які проживають на окупованій території або території, де ведуться бойові дії.

Відтепер, згідно п.14-6.2 Прикінцевих положень цього закону, до осіб, які проживають або проживали на території, на якій ведуться чи велися бойові дії, або на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, не розповсюджується норма закону, відповідно до якої пенсіонер має звернутися до органів Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії протягом трьох місяців з дня настання права на пенсійне забезпечення. Це положення діє у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох місяців після його припинення або скасування та за умови, якщо строк звернення за призначенням відповідної пенсії не сплив станом на 24 лютого 2022 року.

shtraf bolshoj 1200x662

З 05 січня 2023 року змінено правила ведення військового обліку. Наразі вимоги встановлює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений Постановою КМУ від 30.12.2022 року № 1487.

Відповідно до цього Порядку роботодавець повинен забезпечити персональний військовий облік кожного працівника чоловічої статі (виняток становлять лише чоловіки, яких виключили з військового обліку). Зазначимо, що військовий облік усіх призовників, військовозобов’язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання.

Для цього при прийнятті на роботу роботодавець отримує від працівника відповідний військово-обліковий документ. Завдання роботодавця – перевірити наявність відмітки про взяття на військовий облік у територіальних центрах комплектування (далі – ТЦК), органах СБУ або підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

100093 1 large

Досить часто громадян України цікавить питання, чи можна отримати у спадщину право на отримання соціальних страхових виплат.

Перш ніж перейти до питання соціальних виплат варто визначити, що таке спадщина. Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Існують два види спадкування: за заповітом та за законом.

До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Однак варто підкреслити, що права та обов’язки, що нерозривно пов’язані безпосередньо з особою спадкодавця, зокрема, право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, – до складу спадщини не входять.

Анонси та оголошення

Error: No articles to display

ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ РІШЕННЯ ПРО РЕОРГАНІЗАЦІЮ ЧЕВЕЛЬСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

Сесії селищної ради

Безоплатна правнича допомога

Цивільний захист та територіальна оборона

Пробація

Паспорт громади

Засідання виконавчого комітету

Розпорядження

Селищний бюджет

Програма соціально-економічного розвитку

Регуляторна політика

Публічні закупівлі

Освіта

Культура

Соціальний захист

Центр надання адміністративних послуг

Консультативно-дорадчі органи

Оголошення-громадських-слухань

Вхід на сайт

Корисні посилання

создание веб сайтов в Коростене